ID #1031

Co to jest eBook?

eBook to elektroniczna wersja książki, eBook przypomina wersję drukowaną: posiada okładkę, spis treści, akapity itp. możesz kartkować książki strona po stronie lub wyszukiwać interesujące Cię zagadnienia. eBooki dostępne na stronie InBook.pl występują w dwóch najpopularniejszych formatach.

PDF to książka w formacie PDF, którą czytasz po pobraniu na dowolne urządzenie elektroniczne, wyposażone w czytnik PDF (np. Adobe Reader).

EPUB to najlepszy format na e-czytniki. Tekst można elastycznie dostosować do wielkości ekranu, można również swobodnie powiększać i pomniejszać czcionkę. Czytanie ePUBa na e-czytniku w technologii e-ink jest komfortowe, łatwe i nie męczy wzroku. Ebooki w formacie ePUB można otworzyć na 95% e-czytników dostępnych na polskim rynku.

Oba formaty mogą dodatkowo być zabezpieczone Adobe DRM (oznaczenie (ADE) na stronie obok formatu Ebooka). Ebook PDF (lub EPUB) (ADE) to książka w wybranym formacie, zabezpieczona DRM'em firmy Adobe, którą czytasz po pobraniu na dowolne urządzenie elektroniczne, obsługujące DRM Adobe (np. Adobe Digital Editions).
Do poprawnego użytkowania programu Adobe Digital Editions wymagany jest system operacyjny Windows lub Mac OS - szczegółowe informacje znajdują się na stronie producenta.

Tagi: książki elektroniczne

Podobne wpisy: