ID #1023

Odstąpienie od umowy w przypadku zawarcia umowy na odległość

 1. Każdy Konsument, który zawarł umowę na odległość, po odebraniu przesyłki ma prawo do odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny, aby to zrobić należy:
  1. w terminie do 14 dni licząc od daty odebrania przesyłki należy wysłać na adres sklepu pisemne oświadczenie odstąpienia od umowy. Następnie niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie do 14 dni licząc od daty oświadczenia odstąpienia od umowy, należy odesłać produkt.
  2. jeśli moment wysłania oświadczenia odstąpienia od umowy jest jednoznaczny z momentem odesłania towaru to obowiązuje termin 14 dni od otrzymania przesyłki.
  3. warunkiem skutecznego odstąpienia od umowy jest: pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy podpisane przez Konsumenta odesłanie towaru nie noszącego śladów użytkowania, uszkodzenia, najlepiej w oryginalnym opakowaniu – dopuszczalna jest sytuacja w której Konsument otworzy oryginalne opakowanie celem zapoznania się z zawartością; towar odsyłany jest na koszt Konsumenta .Produkt powinien być spakowany w sposób staranny tj. zabezpieczający przed ewentualnymi zniszczeniami w drodze do sklepu. W przypadku zniszczenia, które nastąpi w wyniku nienależytego zapakowania sklep zastrzega sobie prawo odmówienia przyjęcia zwrotu.
 2. Sprzedawca, w przypadku prawidłowego odstąpienia przez konsumenta od umowy zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za produkt niebezpieczny, zobowiązuje się do zwrócenia zapłaty za odesłany towar (w przypadku gdy zwracane jest całe zamówienie, Sprzedawca zobowiązuje się również zwrócić kwotę wydaną przez Konsumenta na dostarczenie przez sklep towaru do Konsumenta) niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie do 14 dni licząc od daty otrzymania zwróconego towaru. Zwrot należności zostaje wykonany na numer konta podany przez konsumenta w Skarbonce.
 3. W przypadku jeśli zwracany towar, w sytuacji opisanej powyżej, nie spełnia warunków określonych w regulaminie sklepu i w/w ustawie Sprzedawca poinformuje o tym Konsumenta. Odesłanie towaru nastąpi na koszt Konsumenta. Konsument będzie zobowiązany wnieść opłatę za koszt odesłania towaru przed jego wysyłką.
 4. W przypadku jeśli Konsument zwraca całe zamówienie, Sprzedawca zobowiązuje się oddać kupującemu nie tylko cenę towaru, ale także kwotę wydaną na jego dostarczenie do nabywcy (przesyłka od sklepu do konsumenta - najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sklep). Korzystając z prawa do zwrotu, konsument płaci więc jedynie za odesłanie towaru do sklepu (przesyłka od konsumenta do sklepu). W przypadku gdy Konsument zwraca tylko część zamówienia (np. jeden z trzech zamówionych produktów), sprzedawca oddaje Kupującemu tylko cenę towaru.
 5. Poniżej zamieszczony został przykładowy wzór oświadczenia dotyczącego rezygacji z zamówienia.

pliki dołączone: Oświadczenie.pdf

Tagi: reklamacje

Podobne wpisy: