ID #1036

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób następuje zapłata za e-książkę i jak można ją pobrać?
Po zaksięgowaniu płatności twoja książka automatycznie pojawia się w historii Twoich zamówień. Kliknij w przycisk pobierz przy odpowiednim dla Ciebie rodzaju pliku i wybierz lokalizację. Na dysku pojawi się roboczy plik z rozszerzeniem .acsm. Aby go otworzyć, wejdź do programu Adobe Digital Editions, otwórz zakładkę Library a następnie wybierz z listy Add Item to Library. Po kliknięciu nastąpi pobranie z serwera właściwego pliku. E-książkę możesz teraz czytać bezpośrednio w programie Adobe Digital Editions lub wgrać na urządzenie autoryzowane tym samym numerem Adobe ID.

Ile czasu upływa od momentu dokonania płatności do momentu pobrania książki?
Jeśli dokonujesz płatności kartą lub szybkim przelewem, twoja książka będzie gotowa do pobrania w chwilę po dokonaniu płatności. W przypadku płatności przelewem natychmiast po zaksięgowaniu płatności otrzymasz na swoją skrzynkę pocztową maila informującego o możliwości pobrania e-książki. Z reguły następuje to w kilka minut od zaksięgowania płatności.

Właśnie kupiłem książkę, ale nie mogę jej pobrać. Co mam zrobić?
Zakupiona książka pojawia się w historii Twoich zamówień, w zakładce Twój Profil i to stąd należy pobierać pliki. Jeśli płatność została dokonana za pomocą karty kredytowej lub przelewów elektronicznych, książka powinna być od razu dostępna do pobrania. Prosimy sprawdzić historię zakupów. Jeśli na liście znajduje się książka, a nie jest ona dostępna do pobrania, prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta.

Pobrałem książkę na komputer, ale nie mogę jej otworzyć. Dlaczego?
Plik w momencie pobrania przypisywany jest do konkretnego urządzenia za pomocą wartości Adobe ID. Jeśli w momencie pobrania na komputer program Adobe Digital Editions nie miał wpisanego numer ID lub miał inny numer niż w momencie, gdy chciałeś ją otworzyć - nie uda ci się otworzyć książki. Dlatego bardzo ważne jest, aby autoryzować urządzenie za pomocą właściwego numeru Adobe ID zanim pobierzesz książkę.

Co się stanie jeśli nie autoryzuję komputera?
Jeśli nie wpiszesz w Adobe Digital Editions swojego numeru Adobe ID, książki w momencie pobrania zostaną przypisane do tego jednego jedynego komputera. Nie będziesz więc mieć możliwości odczytania ich na jakimkolwiek innym urządzeniu. Gdy książka pobrana jest na komputer opisany numerem Adobe ID, twoje książki, w granicach limitu licencji, możesz również pobierać na inne urządzenia.

Posiadam już czytnik. Czy mogę na niego wgrać książkę z waszej księgarni?
Jeśli twój czytnik posiada możliwość czytania plików zabezpieczonych Adobe DRM, nie powinieneś mieć problemu z dodaniem i czytaniem naszej książki. Sprawdź specyfikację techniczną urządzenia - szukaj zwrotów “Adobe ID”, “Adobe DRM”, “Adobe CS4”.

Czy mogę czytać wasze książki na Kindle?
Na czytniku Kindle możesz jedynie czytać niezabezpieczone pliki pdf. Nie ma możliwości odczytania na nim pliku ePub - czytnik nie wspiera tego formatu. Konieczna jest konwersja pliku ePub do formatu mobi. W Kindle zastosowany jest własny system zabezpieczania plików, dlatego nie ma też możliwości odczytania na nim żadnej książki posiadającej DRM firmy Adobe.

Wymieniam komputer. Co stanie się z moim księgozbiorem?
Dzięki numerowi Adobe ID, twoje książki kojarzone są z każdym urządzeniem, które autoryzowane jest tym samym numerem. Wystarczy, że na nowym komputerze pobierzesz Adobe Digital Editions i autoryzujesz go tym samym numerem Adobe ID. Będziesz mógł pobrać książki jeszcze raz ze swojej wirtualnej biblioteczki w naszej księgarni.

Co stanie się z moimi książkami, jeżeli wymienię e-czytnik?
Sytuacja jest podobna jak w przypadku wymiany komputera. Autoryzuj urządzenie tym samym numerem Adobe ID, którzy dotychczas był wykorzystywany do kupowania książek. Ważne jest, by przy wyborze nowego czytnika sprawdzić, czy przystosowany jest do współpracy z systemem Adobe.

Czy na urządzeniach z systemem iOS można czytać wasze książki? Jak to zrobić?
Tak. Zarówno iPad, jak i iPhone, jak również iPod Touch dają możliwość czytania naszych książek. Jedyne co trzeba zrobić, to pobrać odpowiedni program z AppStore, który pozwalaja na czytanie książek z DRM Adobe. Przy pierwszym otwarciu należy ją jedynie autoryzować tym samym numerem Adobe ID, co twój komputer.

Jestem właścicielem telefonu z systemem Android. Czy mogę na nim czytać wasze książki?
Oczywiście,zarówno telefony jak i tablety z systemem Android mogą otwierać książki w postaci elektronicznej.

Tagi: eBook, książki elektroniczne, pytania

Podobne wpisy: