ID #1032

Krok po kroku

Formaty, w których dostępne są nasze e-książki to:
Pdf - zachowany jest układ strony z wersji drukowanej
ePub - można powiększać czcionkę i personalizować wygląd 

"DRM" przy nazwie pliku oznacza, że książka chroniona jest przed nielegalnym kopiowaniem. Zabezpieczeniem, jakie stosujemy w naszym sklepie, jest popularny w Polsce system Adobe. Zakupione książki elektroniczne oznaczone symbolem DRM (Digital Right Management) możesz czytać na swoim komputerze po pobraniu i zainstalowaniu bezpłatnej aplikacji Adobe Digital Editions. Program umożliwia czytanie e-książek w następujących formatach: PDF i EPUB.

Możesz wybrać jedną z dostępnych metod płatności. W koszyku zawsze będzie pokazana płatność oraz sposób dostawy, który może być wybrany dla danego zamówienia. Jeśli robisz zakupy będąc zalogowanym klientem po dokonaniu płatności książka automatycznie pojawi się w historii Twoich zamówień. Jeśli natomiast wybierasz zakupy bez konta w naszym sklepie otrzymasz mailem link dzięki któremu będzie możliwe pobranie wirtualnych produktów.


.acsm Pobrany plik z rozszerzeniem .acsm, można otworzyć stosując oprogramowanie wspierającego pliki typu Adobe Content Server Message File. Zalecamy program Adobe Digital Editions, który pobrać go można ze strony producenta Adobe.

Zanim pobierzesz na komputer pierwszą książkę, wykonaj procedurę autoryzacji. Należy wykonać ją tylko raz i służy do identyfikacji urządzenia, na którym możliwe będzie czytanie książek z zabezpieczeniem Adobe. Wejdź na stronę Adobe Systems i załóż konto. Po weryfikacji Twój adres mailowy stanie się Twoim numerem identyfikacyjnym - Adobe ID.

Aplikacja jest bezpłatna i można ją zainstalować zarówno na komputerze PC jak i Mac. Do poprawnego użytkowania programu wymagany jest system operacyjny Windows lub Mac OS. Kliknij w ikonę instalatora aby przejść na stronę pobierania.

Po ukończeniu instalacji, przy pierwszym otwarciu pojawi się okno Authorize computer. Podaj swój Adobe ID - adres mailowy i hasło. W ten sposób nastąpiła autoryzacja twojego komputera.
Uwaga! Bardzo ważne jest, aby dokonać autoryzacji urządzenia przed pobraniem pliku.

Po uruchomieniu pliku .acsm, program automatycznie pobierze plik PDF z naszego serwera i zapisze go na Twoim dysku, jednocześnie przypisując mu Twoje Adobe ID.

Aby go otworzyć, wejdź do programu Adobe Digital Editions, otwórz zakładkę Library, a następnie wybierz z listy Add Item to Library. Po kliknięciu nastąpi pobranie z serwera właściwego pliku. eKsiążkę możesz teraz czytać bezpośrednio w programie Adobe Digital Editions lub wgrać na urządzenie autoryzowane tym samym numerem Adobe ID.

Tagi: książki elektroniczne

Podobne wpisy: